VISIT CLUJ
1 € = 4.9488 lei
14°C

WonderPuck

09-11/09
|Cluj-Napoca
Anul acesta ne revedem în Cluj pentru a 6-a ediție a Festivalului Stradal WonderPuck. Celebrăm comunitatea, grija reciprocă și puterea teatrului de a conecta oameni și locuri.
Cluj-Napoca
Ne întâlnim în 9 septembrie la Castelul Bánffy din Bonțida și între 9-11 septembrie în Cluj-Napoca cu spectacole pentru toată familia! V-am pregătit peste 50 de evenimente de teatru de animație, spectacole stradale, concerte și ateliere.
📍Muzeul de Artă
➡️18:30 – O gheară de ajutor * MiniReactor, Cluj * RO/ 6+ / 50′
➡️20:30 – Șoricelul animator * AnimaArt, Cluj * RO/ 4+/ 40′
➡️ 21:30 – Vrăjitorul din Oz * Concert – Studenții Academiei Naționale de Muzică Gh. Dima, Cluj. * RO / toate vârstele / 40′
📍Piața Unirii
➡️18:00 – Băiețelul care se putea mușca de nas * Teatrul Regina Maria, Trupa Arcadia, Oradea * scena mare / RO / 7+/ 55′
➡️19:00 – Motanul încălțat * Teatrul de Păpuși Puck, Cluj * podium / RO / 6+ / 40′
➡️19:40 – Concert – demonstrație toacă’ * Cristian Boldor, Cluj * Piața Unirii / toate vârstele/ 20
➡️19:40 – Zâna apelor * Teatrul pe roți, Arad * păpuși gigant/
non verbal/ toate vârstele/ 20′
➡️19:40 – Vrăjitoarea * Teatrul de Păpuși Puck, Cluj * păpuși gigant/
non verbal/ toate vârstele/ 20′
➡️20:00 – Troppe Arie * Compania Trioche, Italia * scena mică / nonverbal / toate vârstele / 40′
➡️21:00 – Concert Voltaj Academy * scena mare/toate vârstele/ 1h’.
📅Sâmbătă, 10 septembrie
📍Muzeul Etnografic al Transilvaniei Cluj
Palatul Reduta (Str. Memorandumului nr. 21)
➡️10:00 – Scufița Roșie * Teatrul de Păpuși „Spiriduș”, Satu Mare * RO / 2+ / 30′
➡️11:30 – Mini omul de știință * Magic Puppet, Cluj * RO / 4+ / 40’
➡️19:30 – Viața sub sfori * KronikoKab, Italia * non-verbal / 6+ / 50′
➡️20:30 – Lupul interzis * Teatrul de Păpuși Puck, Cluj * RO / 5+ / 50′
📍Muzeul de Artă
➡️10:30 – Circul marionetelor DaSilva *
Noisy Oyster, Regatul Unit * non verbal/ 3+ / 40′
➡️12:30 – Povești cu clovni * Teatrul pe roți, Arad * RO / 3+ / 45 ‘
➡️19:00 – Troppe Arie * Compania Trioche, Italia * non verbal / toate vârstele / 40′
➡️21:00 – Impro show * Improvertiții, Cluj * RO / 16+ / 1h
📍Piața Unirii
➡️10:00 – D’ale lui Păcală * Teatrul pentru copii și tineret „Luceafărul” Iași * Scena mare/ RO/ 10+/ 1 h
➡️11:00 – Oul sau găina * Teatrul de Animație „Țăndărică” București * Piața Unirii/ RO/ 3+ / 50′
➡️12:00 – Acrobații pe sfori * DiFilippo Marionette, Italia/Austria * scena mică/ non-verbal/ toate vârstele/ 35′
➡️16:00 – Zâna apelor * Teatrul pe roți, Arad * păpuși gigant/ non-verbal/ toate vârstele/ 30′
➡️16:00 – Vrăjitoarea * Teatrul de Păpuși Puck, Cluj * păpuși gigant/ non-verbal/ toate vârstele/ 30′
➡️16:30 – Hoinar prin lume * Totaal Theatre & Comagnie with Balls, Olanda * spectacol itinerant/ EN toate vârstele/ 30′
➡️17:00 – Lecția de zbor * TrappTop Flotta, Ungaria * Piața Unirii/ HU și RO/ toate vârstele/ 40′
➡️17:40 – Momente cu păpuși și marionete
* Teatrul de Animație „Țăndărică” București * podium/ RO/ toate vârstele/ 20′
➡️18:00 – Hoinar prin lume * Totaal Theatre & Comagnie with Balls, Olanda * spectacol itinerant/ EN toate vârstele/ 30′
18:30 – Albinele * Concert Méhek, Ungaria * scena mică/ HU și EN/ toate vârstele/ 60′
➡️19:30 – Hoinar prin lume * Totaal Theatre & Comagnie with Balls, Olanda * spectacol itinerant/ EN toate vârstele/ 30′
➡️20:00 – Vrăjitorul din Oz * Teatrul Ion Creangă București * Scena Mare/ RO/ toate vârstele/ 80′
📅Duminică, 11 septembrie
📍Muzeul Etnografic al Transilvaniei Cluj
Palatul Reduta (Str. Memorandumului nr. 21)
➡️10:00 Viața sub sfori * KronicoKab, Italia * non verbal / 6+ / 50′
➡️12:00 – Punguța cu doi bani *Teatrul de Păpuși „Spiriduș”, Satu Mare * RO / 2+ / 30′
➡️17:00 – ”STOP” Oprește-te și privește… *
Teatrul de Păpuși Mikropódium, Ungaria * non verbal/ 5+ / 20′
➡️18:00 – Bucătarul regelui * Magic Puppet, Cluj * RO/ 4+ / 45′
📍Muzeul de Artă
➡️10:00 – Gulyás Terka, sau cine iubește muesli, nu poate fi o persoană rea * Teatrul de Păpuși Mikropódium, Ungaria * HU / toate vârstele / 40′
➡️11:30 – Momente cu păpuși și marionete * Teatrul de Animație „Țăndărică” București * RO/ toate vârstele/ 35′
➡️16:30 – Acrobații pe sfori * DiFilippo Marionette, Italia * non verbal/ toate vârstele/ 35′
➡️18:30 – Muzicanții din Bremen * Teatrul de Păpuși Puck, Cluj * HU / 4+ / 40′
📍Piața Unirii
➡️10:00 – Muzicanții din Bremen * Teatrul ,,Arlechino” Brașov * Scena Mare/ RO/ 4+ /45′
➡️11:00 – Lecția de zbor * TrappTop Flotta, Ungaria * Piața Unirii/ HU și RO/ toate vârstele/ 40′
➡️11:30 – ”STOP” Oprește-te și privește… *
Teatrul de Păpuși Mikropódium, Ungaria * non verbal/ 5+ / 20′
➡️12:00 – Rămășițe poetice * Cia. Patética, Brazilia * itinerant / non verbal și EN/ toate vârstele / 45′
➡️17:00 – Circul marionetelor DaSilva *
Noisy Oyster, Regatul Unit * non verbal/ 3+ / 40′
➡️17:40 – Zâna apelor * Teatrul pe roți, Arad * păpuși gigant/ non-verbal/ toate vârstele/ 30′
➡️17:40 – Vrăjitoarea * Teatrul de Păpuși Puck, Cluj * păpuși gigant/ non-verbal/ toate vârstele/ 30′
➡️18:00 – Oul sau găina * Teatrul de Animație „Țăndărică”, București * Piața Unirii/ RO/ 3+/ 50′
➡️19:00 – Parte dreaptă * Teatrul Municipal de Păpuși „Guguță”, Chișinău * Scena mică / RO/ 3+ / 45’
➡️20:00 – Concert – Music heals * Rock Academy Cluj * Scena Mare / toate vârstele/ 1 h